Yazıyorum! O halde varım!

Yazıyorum ! O Halde Varım !

Tam tamına 28 yaşını doldurmuş, 29 yaşıma doğru yola çıkmıştım. Bir yeteneğim olmalıydı, herkes bir yetenekle doğardı biliyordum ama kendisini henüz keşfedememiştim. Tamam değişik yemekler yapmayı denemeyi seviyordum, küçük hobi çalışmalarında da fena değildim, araba kullanmak, çocukluktan kalma bir paten sevdası, yüzme… Ama hiçbiri benimki değildi biliyordum.
5 yıldır beraberimde sürüklediğim, ilişki bile olamamış bir ilişkiyi taşımaktan ışık hızıyla vazgeçmeye karar verdiğim bir gündü. Sanki şimdiye kadar hiç gerçekten vazgeçmek istememiştim ve bir saniyede bu kararı almıştım. Ve vazgeçtim… 5 yılın hatrına güzel bir son hazırlak istiyordum bu işe/ilişkiye. Birşey yapmalı mıydım? Aslında pekala yapmasam da olurdu ama yapmak istiyordum… Ben de içimden gelen ilk şeyi yaptım. Yazdım…Tüm duygularımı yazdım. Hem de sadece kendime.. Ve o onda birşey keşfettim.. Ben yazmayı seviyordum…
Evet yazmayı seviyordum.. Ve beraberinde büyük bir ders alarak keşfettim bunu: Sevdiğim birşeyin bana gelmesi için, kendimi sevmemi engelleyen bir durumla vedalaşmam gerekiyordu.

Zamanı geldiğinde “hoşçakal” dedim ve yılladır aradığım sorunun cevabı yıldızlı 5 gibi geldi. “Sen yazmayı seviyorsun, hadi başla..”
Eğer gerçekten bu sorunun cevabını uzun zaman arayanlardansanız, bulmaya yaklaştığınızda, bir umut doğduğunda hissettiğiniz coşku ve tutku da büyük oluyor. Eğer hiç arayamaya başlamadıysanız ya zaten onunla beraber yaşayan doğuştan şanslı olanlardansınız ya da yolculuğunuz henüz başlamamış.
Yazımı tamamlarken çok sevdiğim bir sözü sizinle paylaşmak istiyorum.
“Hayatın güzelliği vardığın noktanın değil gittiğin yolun güzelliğidir. “
Ve içsel seyahatlerinizi etkileyeceğine kesinlikle inandığım, dünyevi seyahatleriniz için güzel bir derlemeyi aşağıda bulabilirsiniz. Derleyenin ellerine sağlık, yazımı okuyan herkesin zihnine sağlık  🙂
http://listelist.com/dunyanin-en-guzel-yollari/
İyi haftalar,
Sevgilerimle…

Reklam

İlk Yorumu Yapan Siz Olun..

Bir Cevap Yazın