Yanık Saçlar ile başa çıkmak…

katlı-saç-kesim

Yanık Saç ile başa çıkmak…

Ne yazık ki saçına röfle yaptıran yada sık sık boya ve işlem yaptıran herkesin başına gelebilir saçların yanması.

Saçınızı yakan aslında 1 seferlik uygulanan boya değildir. Asıl zarar veren üst üste saçın boyanması ve fön ile iyice kuruyup son yaptığınız boya ile eriyip giden saçlardır. O nedenle saçınızı yakan kuaföre kızmayın bu bir birikimdir çünkü.

Bir kağıt düşünün, yarısı yanmış, nasıl kağıdı eski haline getiremezseniz yanan saçlarınızın da yanmış yerlerinin eskisi gibi olmasını bekleyemezsiniz.
Güzel görünmesi için tek yapabileceğiniz çok yanık yerleri kestirmek ama sağlam yerleri bırakmak, bu nasıl olacak derseniz hareketli bir saç kesimi ( katlı bir kesim ) işinizi görecektir. Bunun için işin ehli bir kuaföre gitmeniz gerekiyor ki saçınızı ne çok kessin nede yanıkları bıraksın.

Ama eğer kuaförünüz siz bir ürün önerir ve ”bunu kullanırsanız saçınız düzelir” derse inanmayın ve aklınıza kağıt mantığını getirin.

Peki yanan saç ile nasıl başa çıkılır.
Saçı kurtarmak yerine saçı hızlı uzatan ürünlere yönelmenizi tavsiye ederim. Normalde saç 1 – 1.5 ayda yaklaşık 1 parmak kadar uzar ama kullanacağınız ürünlerle bunu bir miktar hızlandırabilirsiniz.2

Saçınız kötü gözüküyor biliyorum ama hiç fön çektirmemeniz lazım birde onun ısısı ile saç iyice kurur ve zarar gören ama kurtarabileceğiniz yerleri tamamen kaybedersiniz.

Onun yerine köpük kullanarak saçınızı dalgalandırıp dalgalı bir model kullanmanız sizin için çok daha iyi olacaktır.

Peki saçlarınızı kat kat kestirdiniz biraz daha moreliniz yerine geldi ama 1 ay sonra saçınızın dibi geldi ve rahatsız oluyorsunuz boyatmak istiyorsunuz ama korkuyorsunuz.

Aslında sadece dip boya yaptırmanızda bir sakınca olmaz ama daha sağlıklı olsun saçlarım hızlı uzasın zarar görmesin derseniz bu durumda bir müddet saçınızın yapay renginden vaz geçmenizi öneririm. Kuaföre gidip saçınızın orjinal rengini size 20 volum yada 10 volum ile boyamasını isteyin. ( 30 volum ile boyarsa saçınız yine zarar görür ). Hatta saçınızı boyarken cila gibi önce saçı ıslatıp sonra boyamasını isterseniz o zaman saçınız zarar görmeden orjinal rengine dönmüş olur.

Ayrıca saçlarınız yanmış olabilir ama bu dünyanın sonu değil. Saçlarınızı severseniz ve güzel bir kesimle saçlarınıza düzenli bakım yaparsanız saçlarınız eski formuna 5 ay içinde kavuşacaktır.

Reklam

Yanık Saçlar ile başa çıkmak… için 10 yorum

  1. İlk defa saçım yandı. Az bir kısmı yandı fakat yine de bu görüntüsü beni rahatsız ediyor. Sizden ricam hangi ürünü kullanmam saçımı daha cabuk uzatır? Bakım olarak ne yapabilirim?

    • Yanık yerler eskisi gibi olmaz ama kağıt örneği gibi,ama önemli olan saça daha fazla zarar vermemek ve saçınıza fön çektirmemek. Mümkünse saçınızın boyunu elletmeden katlı bir kesimle yanık yerlerden kurtulun. Saçınızın hızla uzaması içinde Dax Supergro botanical oils diye bir ürün var watsonslarda satılıyor onunla saçınızın diplerine masaj yapıp 20 dakika bekleyip duşa girerseniz saçlarınızı çok hızlı uzar. O kremden birazda yanık yere sürebilirsiniz nemlendirir ve biraz daha canlı gözükmesini sağlamış olursunuz. Şimdiden çok geçmiş olsun.

  2. Ben saçımda oryalden dolayı oluşan yanıklar için doğal keratin yüklemesi yapıyorum ve saçlarımı dipten uca onarıyorum daha önce ne kullandıysam hiçbir işe yaramadı kesinlikle tek çözüm yolu bu

  3. Boya yaptırmak için gittim kuaföre gittim fakat yaktı saçlarımı sonra da onarımı yapamam keselim dedi farklı kuaförlere gittim aynı cevabı aldım komşum sayesinde onarımını yatım evde uygulayabiliceğim saf keratini önerdi ve saçlarım normale döndü yanan ve benim gibi her yerde çözüm arayanlar denemelisiniz. Şuan saçlarım için sadece saf keratin ürünleri kullanıyorum.

  4. Saçlarım beceriksiz kuaför yüzünden yandı mısır püskülü gibi şekilsiz tuhaf bir yapı ve renk oldu farklı bir kuaföre gittim kestirmeye ama kesmek yerine bana doğal keratin kullanmamı söyledi ürünlerden kendisinde varmış uyguladı ve saçlarım en azından biraz daha yumuşak ve güzel göründü hemen isimlerini falan aldım patentli falanmış güvenle kullandım doğal keratini ve saçlarım düzeldi ve saçlarımı da istediğim renge boyadım.

  5. Saçlarımı sürekli boyuyorum açıcı yüzünden hep yıpranıyor bende açıcı kullanmadan açmaya alıştım ama olmadı saçlarım koyu istediğim renk çok açık olduğu için sanırım yüzden yine açıcı ile açmak zorunda kaldım ama saçlarım artık çok yıprandı ve hafif yanıklar var doğal keratinin saçıma iyi geleceğini okudum birkaç yerde ve patenli olandan alıp kulandım saçlarımda ne yıpranma o yanıklar nede sertlik kalmadı açıcı bile kullansam saçım her zaman sağlıklı artık.

  6. Ben daha önce kuaförde keratin bakımı yaptırıyordum sonra bir araştırma yaptım evde de keratin bakımı yapılabiliyormuş almaya karar verdim ama bir sürü firma vardı yorumlara falan baktım intense keratin müşterileriyle iyi ilgileniyormuş bende iletişime geçtim söyledikleri kadar var gerçekten çok ilgilendiler saçımla ben de dip bakım yağı ve serum siparişi verdim 3 haftadır kullanıyorum, o kırık ve yıpranmış saçlarım daha gür ve güçlü oldu kuaförlere o kadar para vermişim şimdi kendim yapıyorum evde sende yapabilirsiniz

  7. benim saçlarım çalıştığım ortam nedeniyle çok yıpranıyor ve kırılıyordu ve dökülme oluyordu ne yaptıysam saçlarımı onaramadım kuaförde de hep kimyasal uygulanıyor bunu da istemiyorum bi arkadaşımın tavsiyesi ile intense saf keratin aldım hem doğal hem de kuaföre gitmekten kurtuldum keratin kullanın tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın