Kış Ayları Hastalık Demek..

Sick_kid_t751x500

Sevgili Anneler,

Evet malesef kış ayları hastalık demek ..Hele de çocuğunuz kreşe veya okula ilk kez başlıyor ise hastalıklarla tanışma ve göz açmama dönemine hoş geldiniz.Sonrasında uykusuz gecelerin artması , çocuğun iştahtan kesilmesi, ilaç içirme savaşları ve en önemli noktası ise “Çocuğumun hasta olduğuna değil, huyunun değiştiğine yanarım” kısmı. Hele de bizim gibi ilacı çok sevmeyen, nesli tükenmiş 🙂 bir doktorunuz var ise mücadele iki katına çıkıyor.

İşte bu aşamadan gece uykularını bölen en önemli sıkıntılardan biri çocuğun burnundan nefes alamaması .Bunun için canına tak eden ben resimde gördüğünüz bu elektrikli burun aspiratörünü aldım.Her ne kadar doktorumuz 3,5 yaşındaki kızımın burnunu temizleme yetisinin gelişmesi için çok onaylamasa da , çocuğu inanılmaz rahatlatan ve hastalığın ilerlemesini, burnunun yara olmasını engelleyen bir makine.
Bronşitin önüne geçilir mi ? Evet dikkatli olunursa geçilirmiş..

images Santebebe SB140 model pilli Burun Aspiratörü

Tabi Doktorumuzu da dinliyoruz , sonrasında rahatsızlık şiddeti azalınca kendi işini kendin öğren-yap şeklinde musluk başı derslerimiz devam ediyor.

Bir diğer çok önemli konu ise bu kış haberlerde okuduğumuz krem şeklindeki yoğun okaliptüs barındıran kreme benzer ilacın bebek ve çocuklarda zararlı olduğudur.Bunu da yine Doktorumuz tavsiye etmediğini , burunlarin açılması için okaliptüs kokulu yakaya damlatılan eczanelerdeki ürünü onaylıyor.Bizde geceleri büyük etkisini gördüğümüzü söylemeden geçemeyeceğim.

Tüm Annelere ve çocuklara sağlıklı günler , güzel bir kış mevsimi diliyorum…

Reklam

İlk Yorumu Yapan Siz Olun..

Bir Cevap Yazın