Homeopati Deneyimim

Homeopati Deneyimi, Homeopati Nedir?

HOMEOPATİ DENEYİMİM

Homeopati çok yabancı olduğum bir konuydu, ta ki çocuğum bir gün kendi yaşıtı arkadaşlarıyla site önünde düşüp kafasını çarpana kadar.

Hemen kaldırdık ve alnına buz mu koysak ne yapsak aramızda konuşurken komşularımdan biri çantasından minik bir cam şişe çıkardı şişenin içindeki beyaz toplardan 4 tanesini kızıma uzattı.

Nedir bu diye sorduğumda “ARNİCA MONTANA” olduğunu ve Almanya’da tüm çocuklu ailelerin kurtarıcısı olduğunu söyledi.

Spor, ev, oyun kazaları sonucu ortaya çıkan morarma, ezilme, burkulma, iç yırtılma, iç kanama,  şişme gibi rahatsızlıklarda kullanıldığını söyledi.

Ayrıca toplardamar zafiyetine, kas ve deri yaralanmaları, dövülmüş  gibi hissetme, Apopleksi (beyin damarlarının çatlaması veya tıkanması sonucu şuur kaybı, hırıltılı solunum ve felç olma), iç kanama hematom ve daha bir çok alanda kullanımı olduğunu belirtti.

Türkiye’de Homeopati İlacı Var mı?

Bunu kullanınca darbe alan bölge çok daha hızlı iyileşiyor ve kendini topluyor, şişmiyor morarma olmuyor dedi. Tamam denemekten zarar gelmez diye düşündük ve gerçekten de dediği gibi oldu. Ne bir şişme ne bir morarma hiç bir şey. Durum böyle olunca bir sonraki buluşmamızda bu homeopati ilacını nereden alabileceğimizi sordum. Türkiye’de maalesef bu homeopati ilaçları satılmıyor eşim gelirken size de getirsin Almanya’dan dedi.

Ok dedik ve “Arnica”mız geldi. O günden sonra kızım ne zaman düşse ne zaman bir yere çarpsa ( ki engellemek mümkün değil çocukların en hareketli olduğu dönem 1-5 yaş arası ) kullanmaya başladık ve çok ciddi faydasını gördük.

Sonrasında homeopati ilaçlarını araştırmaya başladım. Merakım başka hangi karşımıza çıkan olumsuzluklarda kullanabileceğimiz yönündeydi.

Sonraki denemem kızım nezle ve grip olduğu dönemde weleda markasının infludoron adlı hemopati ilacını denemem ile oldu.

Bu Homeopati ilacınında kullanım alanı ateşli soğuk algınlığı, soğuk algınlığı başlangıcı, yorgunluk ve vücut ağrılarıymış. Bu homeopati ilacının içindeki demir fosfat ve seçilmiş bitki preparatlarının kombinasyonu kendi kendini iyileştirme güçlerini destekliyormuş.

Kullanımımın üçüncü gününde kızımın durumu tahmin edebileceğimden çok daha iyiydi ve 15 gün sürecek olan hastalığı daha yeni başlarken kendini toplamıştı. Ben bu homeopati ilacını 1-2 gün daha verdim tamamen iyileştiğine emin olmak adına kullandım. Semptomları tamamen yok olunca da sonlandırdım.

Daha sonrasında isteyen arkadaşlarıma da Almanya’ya giden akrabalarım aracılığı ile temin ettim ve onlarda çok memnun kaldılar.

Homeopati Güvenilir mi?

Nasıl güvendin de kullandın diye soranlar oldu;  sonuç olarak bu başka bir Avrupa ülkesinde ( Almanya ) insanların güvenip çocukları için aldıkları bir alternatif tıp ilacı. İşe yarıyor ki bu insanlar bu firmanın devamlılığını sağlıyorlar üstelik kontrollü bir kullanımı var. Her şeyin başında bir reçetesi var ve orada miktarına kadar size her türlü bilgiyi veriyorlar. Ayrıca bitkisel ve grip algınlığında kullandığımız diğer ilaçlardan çok daha sağlıklı olduğuna inanıyorum.

Umarım ileride bu tip Homeopati ilaçlarına Türkiye’de ulaşımımız  çok daha kolay olur ve yurt dışından nasıl getireceğiz diye akla karayı seçmeyiz…

Reklam

Homeopati Deneyimim için 3 yorum

Bir Cevap Yazın