Hayal etmenin gücü!

Hayal etmenin gücü!

En son ne zaman hayal kurdunuz?
Yoksa nasıl olsa olmaz diye çoktan vaz mı geçtiniz hayal kurmaktan?
Denize bakıp uzaklara dalmayalı ne kadar zaman oldu?
Haftasonu Buket Uzuner’ in çıktığı bir program izledim. Sonra merak edip sosyal medya profiline girdim. Kişisel bilgi kısmında “hayal eder” yazıyordu. Allahım ne güzel bir misyon!
Bir ara Fringe diye bir dizi izliyordum. Bir bölümde cinayeti çözmek için işlerine yarayacak son tanık da ölmüştü. Profesör ölmeden önceki son görüntünün retinada kayıtlı kaldığını ve bu görüntüyü aktarabilirlerse ipucu yaratabileceklerini söylemişti. Oğlu ise kendisine; bir kaçık olduğundan şikayet ederek bağırdığında, yaşlı adamın tek bir sorusu oldu.
“Evlat hayal etmeyi ne zaman bıraktın?”
Size kendimden de bir ipucu vereyim. 20’li yaşlarımın ortasına kadar o kadar çok hayal kurardım ki inanın hepsi gerçek oldu. Sonra büyüdüm sandım, gerçekleşen şeyler kendiğinden oluyor, benim hayallerimle ilgisi yok sandım ve vazgeçtim. Hayatımın en durgun 5 yılından sonra anladım ki en büyük hatalardan birini yapmışım..
Farkına varın “hayal gücü” diye bir tanım var. O bizim gerçekten güçlerimizden biri. Kullanın o gücü arkadaşlar. Hayal kurun..Kendinize samimi olun. Sevin….

Reklam

Hayal etmenin gücü! için 2 yorum

  1. Ya su anki yasadigimiz sandigimiz zaman huzmesi aslinda bir hayal kavramiysa ya da dusunsene bir tik sesi duyacaksin ve sen gozlerini acacaksin bir ruyadan uyanacaksin, hayat dedigin sey belkide senin paralel evrendeki yansimanin horul horul uyurken kafasinda donen bir hikayeyse ?? Ya da bosver suprizi kacmasin 🙂

    • Bu evrendeki rüyamızda da başka bir evrendeki kendimizi görüyoruzdur belki kim bilir 🙂 sonsuz hayat vardır yani belki de 🙂

Bir Cevap Yazın