Bir Varmış Bir Yokmuş

GÖRÜNMEZ BAĞLARIMIZ

GÖRÜNMEZ BAĞLARIMIZ

İnsanların aralarında görünmez bağlar kurulurmuş..

Bunlardan yeşil olanlara sevgi bağları denilirmiş.. Şayet bir kere sevgi bağı kurulmuşsa iki kişi arasında ömür boyu kopmazmış..
Bir de korku bağları, nefret bağları, çıkar bağları gibi bağlar varmış.. Bu bağlarla iki insan bağlanır mıymış demeyin pek ala bağlanırmış.. Farkına bile varmadan hem de.. Aşk zannederlermiş bunu bazen, bazen minnet.. ya da mantık..Sevgi bağları yeri gelir görünmez olurmuş bunların arasında.. ama bu bağlar illa ki kopmak istermiş zamanla ve dayanamaz koparlarmış.. ve bu bağlarla ayakta duran tüm yakınlıklar da beraberinde koparmış.. Şayet varsa arada; nihayetinde bir tek sevgi bağları kalırmış.. Çünkü dünyada gerçek sevgiden daha güçlü hiç bir şey yokmuş..

Sevgi varsa önce kendi benliğinizle ve karşınızdakiyle aranızda hiç korkmayın.. Ne bir tartışmanın gücü yeter sizin gönüllerinizi sonsuza dek ayırmaya, ne aradaki dağların..Şayet sevmediyseniz kalpten o zaman ne bir minnet tutabilir sizi bir arada ne de mantıklı bir neden…Zaman işte zaman, her şeyi açıklayan zaman.. O çok emin olduğunuz kendi niyetinizin bile temiz olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacak zaman.. Dışarıda suçlu ararken, suçlunun kendiniz olduğunu işaret eden ve sonra bir bakmışsınız ki “ne suç var ne suçlu burada” dedirten hep zaman.. Bunları analiz ettiren de hep kendinizi kollarına bıraktığınız zaman.. Kesin kararları son kararlar zannettiren şey ise zaman akıp giderken gördüğün bir illüzyon..

Hepsi gelip geçerken bir tek gerçek sevgi ebediyen var olan… ❤️

Reklam

İlk Yorumu Yapan Siz Olun..

Bir Cevap Yazın