Bağdat caddesi…

Türkiye’nin en modern caddesi, köşesi,mekanı… Evet maalesef Türkiye’de Bağdat caddesinden başka modern bir yer yoktu taa ki geçtiğimiz gün yaşanılan korkunç tecavüz olayına kadar ve son kalemizi de elimizden aldılar.

Büyüklerimiz anlatırdı, eskiden mayolarının üzerine geçirdikleri yazlık elbiselerle Bağdat caddesinden yürüyerek Suadiye plajına denize girmeye giderlermiş, ne oldu o günlere? Neden şimdi kadınlar başları dik rahat bir şekilde yürüyemiyorlar sokaklarda? Neden eğlenmek bizlere haram?

Günlerden 24 Ocak 2016 saat 03.00 sıralarında evine giderken kendisini takip eden kişinin saldırısına uğrayan gencecik bir kız çocuğundan bahsediyoruz, henüz daha 19 yaşında. Senin benim kardeşimin yaptığı gibi, babalarımızın annelerimizin evlatlarının ki gibi kısacası herkesin yaptığı gibi dolmuşla eve dönmeye çalışan gencecik bir insan evladı ve “ne insan ne hayvan” kategorisine sığmayan bir tecavüzcü.

Yaşanılanları şu şekilde anlatıyordu genç kız;

“Arkadaşlarımla eğlendikten sonra evime dönüyordum. Minibüsten indikten sonra eve doğru yürüyordum. Arkamdan ayak sesleri duydum. Kulağımdaki kulaklığı çıkararak adımlarını sıklaştırdım. Arkamdaki kişi biriyle telefonla konuşuyordu. ’15-20 dakikaya eve gelirim’ diyordu.
Dakikalar sonra bu kişi koluma girip bıçağı sırtıma dayadı. Bana ‘seni delik deşik ederim’ diyerek zorla öpmeye başladı. Daha sonra tecavüz etti. Para ve cep telefonumu aldıktan sonra beni zorla minibüsüne bindirmek istedi. Ona yalvardım. Ağladım.
Bunun üzerine beni tekmeleyip orada bıraktı. Kendisi uzaklaştı”

Gazeteler, haberler çok büyük meziyetmiş gibi “tecavüzcü yakalandı” başlıkları atıyor, öyle bir ülke olmuşuz ki bu yapılanı çok büyük bir başarıymış gibi lanse etmeyi çok iyi biliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin polisisin, şehrinde tecavüz dehşeti yaşanıyor, Bağdat caddesi sokaklarında adım başı kamera var, kusura bakma da bu tecavüzcüyü yakalamak zaten senin görevin !!

Daha geçen sene Özgecan Aslan dehşeti yaşandı, ve belki bilmediğimiz daha neler neler…

Önemli olan bu gelişmemiş ülkeyi nasıl kalkındırabiliriz, nasıl yaşanılır bir yer yapabiliriz olması gerekirken geri kafalı vatandaşlarımızdan da cevaplar sosyal medyaya bir bir düştü…

Twitter’da “19 yaşındaki bir ‘kız’ gece 03:00’te Bağdat Caddesi’nde ne tür bir eğlenceden dönebilir?” başlığıyla saçma sapan bir anket açan Şamil İğde isimli bir kullanıcı cevap olarak da ‘Saklambaç’, ‘İp atlama’, ‘Yağlı güreş’ ve ‘Bilemiyorum” şıklarını sunmuş, düşünün işte böyle dangalaklarla bu ülkede aynı havayı soluyoruz.
twitter anket

Sekiz sabıkası olup ortalığa dehşet saçan bu adamı dışarıda dolaştıran ülkemizin adalet sistemini ve bu işi yapana çanak tutan geri kafalı milletimizi sorguluyorum…

 

Reklam

Bağdat caddesi… için 2 yorum

  1. anne baba olmayı hak etmeyenler, yanlış çocuk yetiştirme şekillerinden, eğitimsizlik aslında bence en önemlisi de günden güne SEVGİSİZ bir toplum olmamız..
    dikkat çektiğiniz konu için yazılabilecek o kadar çok şey var ki..teşekkür ederim farkındalık için..
    sevgiler..kaleminize sağlık

Bir Cevap Yazın