Annelerin ve Çocukların ortak Kabusu

1329256371114411_b

Merhaba,

Bugün yine bir bam teli konumuz var.Küçük kızınızın kıvırcık veya dalgalı saçları var ise, gece uyurken kafayı sağa sola çevirirken bu güzelim saçları düğüm oluyorsa, anne de kendi çocukluğunda yaşayamadığı, uzun saçlarında eğlence gizli sevimli kız imajını zedelememe konusunda benim gibi inatçıysa,işte size yaşananlar, deneme yanılma yollarıyla bulunan çözümler..

2-3 yaş aralığında iken kızımın saçları gür olmasına rağmen çıldırtıcı bir kıvırcıktan ziyade şirin lüleler halindeyken ve artık yerini keyifli dalgalara bırakmaya başlamışken , banyodaki saç yıkama sırasında yüze gelen suyun krizini tam atlattık derken , yeni sorunumuz saç düğümleri , bu düğümlerin açılma problemi , acılı saç tarama seansları annenin kabusunun diğer adı olmuştur.

Azimli anne bendeniz, kızımın saçlarını kısacık kestirmeyi aile içinde mevzu haline bile getirmeden , önce çocuklar için saç şampuanları, sonra sadece saç kremleri , sonra saç açıcı spreyler , sonra kuaförlerin saç tarama spreyleri , sonra ufak bir iki makas darbesi derken , bele gelen saçlardan 4 parmak kestirmeye karar vermek zorunda kaldım.Evimizin altındaki Kuaför Cemal Abi ye , babada dahil olmak üzere 3 kişilik çekirdek aile tarafından gidilir, kuaför düğümleri açmakla uğraşırken canından bezdirilir , sonra kafasını düz tutmayan ve babasına yapışmış şirine yüzünden saç kesimini düzgün yapamamanın verdiği üzüntüyle birlikte NAKAVT edilir.

Bir sonraki aşamada ,azimle banyodan sonra saç açıcı spreyler ile düğümler açılır siz diyin 45 dk , ben diyeyim 1 saat.Sonra da Doktorlar çocuğa telefon verilmesini onaylamıyorlar.Ne yapalım o 45 dk çocuğu oturduğu yerde tutmanın başka çaresi var mı ? 🙂

Neyse geçen gün gene yeni bir sprey var mı diye İnternet siteleri kurcalanırken bir tavsiye yakaladım , ama “hadi canım bir fırçamı açacak bizim kör düğümleri” dedim.

 Free-shipping-Magic-Detangling-Handle-Tangle-Shower-font-b-Hair-b-font-Brush-Comb-font-b
Mucizenin orginalinin adı  TANGLE TEASER! Ama bir tarağın,pardon fırçanın fiyatı 50 TL üzerinde olunca hemen alternatifler geliştirilmiş çok sevdiğimiz yaratıcı dünya insanları tarafından..Onunda markası SWISSCO.

11092557_867186626673419_1769839922_n-horz

Gratis gibi kişisel bakım marketlerinde kolayca bulabilirsiniz.Reklam gibi oldu ama yaklaşık 1,5 senedir kızımın saçlarıyla süren 1 saatlik savaşımı 20 dakikaya indirdiği için , şuan Edison un icatlarından sonra en takdir ettiğim icat bu fırça.İtinayla yıkanan saçların banyodan sonra havlu ile ıslaklığı alınır ve sonra saç açıcı spreyden az miktar sıkarak , yine Cemal Abimizin direktifleri doğrultusunda önce uçlar kısa kısa taranarak sonra düğümlü yerler rahatça açılarak annenin bir kabusunun daha çözümü yaratılır.

Sevgiler..

Reklam

Annelerin ve Çocukların ortak Kabusu için 1 yorum

  1. Ben kabarık ve zor taranan saçlarım için ve yavaş uzayan saçlarım için öncelikle keratin iksir ve keratin dip bakım yağı kullanıyorum ve kabaran saç bakım seti kullanarak saçlarımın yumuşak kalmasını ve kolay taranmasını sağlıyorum. Dürüst olmak gerekirse ürünler biraz pahalı ama kesin sonuç adına buna değerdi.

Bir Cevap Yazın